Lepidla a tmely

DSC_1586DSC_1587DSC_1591

Okna a dveře

K montáži okenních rámů a dveřních zárubní (mechanické upevnění, zvuková a tepelná izolace) použijte Montážní pěnu SOUDAL v balení 300, 500 nebo 750 ml. Montážní pěnou vyplňujte spáry od 5 mm do 10 cm šířky, podklad navlhčete a vyplňujte jen cca 1/3 spáry. Pěna během vyzrávání nabývá až do trojnásobného objemu. Vzhledem k rozpínavosti montážní pěny je nutné při montáži dveřních zárubní použít rozpěry, které zabrání deformaci zárubní tlakem vyzrávající pěny. Rozpěry odstraňte až po úplném vyzrání montážní pěny (min 9 hodin).

Čistič PU pěny

použijte jak na vyčištění ventilu montážní pěny, tak pro odstranění nevyzrálé pěny z potřísněných materiálů.

Spáry kolem oken a dveří

v interiéru vytmelte přetíratelným Akrylovým tmelem. Na venkovní spáry kolem oken a dveří nebo opravu a utěsnění sklenářského kytu je vhodný vodotěsný a přetíratelný Izolační tmel, pro náročné spoje velkých oken nebo plastových zimních zahrad použijte Neutrální silikon, který je dále vhodný k zasklívání plastových a dřevěných oken, nebo lepení různých ozdobných prvků a lišt na výplně dveří a oken.

K zasklívání

do hliníkových a ostatních nátěrem ošetřených oken je vhodný acetátový Univerzální silikon.

Pro zatmelení nenáročných spár

(pod parapety) nebo opravy poškozených tmelů (panelové domy) použijte plastický Stavbařský tmel, který bez problémů přilne na jakýkoli podklad.

 


 

 

Kuchyň a koupelna

Na lepení obkladů a dlažeb

na porézní materiály je vhodné ihned použitelné Lepidlo na obklady 25A, Super lepidlo na obklady 24A je vhodné k lepení na netradiční materiály (dřevo, dřevotříska, umakart, kov) a je vhodné i pro dlažby s podkladovým vytápěním a lepení „obklad na obklad“.

Tmelení a utěsnění spár

kolem smaltovaných keramických nebo nerezových umyvadel, dřezů, van a sprchových koutů použijte Sanitární silikon (acetický), na akrylátové (plastové) sanitární výrobky použijte Neutrální silikon sanitární. Pro spárování a utěsnění porézních materiálů, prasklin ve zdivu, spáry obkladů, přechody obkladů a zdiva v místnostech se zvýšenou vlhkostí použijte přetíratelný Sanitární tmel (silikonizovaný).

Rozvody vody a odpady

spojujte pomocí Lepidla na PVC 42A, které je vhodné a testované na tlakové (i teplovodní) rozvody do tlaku 3,2 MPa. Průrazy pro trubky a ostatní průchody ve zdivu vyplňte Montážní pěnou a začistěte Akrylovým tmelem. Keramické odpadové roury a spoje kanalizačních řádů utěsněte Stavbařským tmelem, pro havarijní opravy tekoucích odpadů je vhodný Těsnící tmel, který přilne i pod vodou.

K lepení zrcadel

na veškeré stavební materiály použijte Lepidlo na zrcadla, které nenarušuje citlivou vrstvu zrcadel a vytváří pevný a trvale pružný spoj. Lepidlo nanesete v proužcích 5 – 10 cm od sebe, zrcadlo přitiskněte na stěnu a zafixujte proti posuvu na min 10 hodin.


 

Podlahy

Korek
Podlahové krytiny
Parkety a plovoucí podlahy

K montáži

podlahových obvodových nebo přechodových lišt a prahů bez použití hřebíků a šroubů je vhodné Montážní lepidlo 48A.

Pro tmelení přechodů, lišt a opravy

vzniklých spár dřevěných, plovoucích a parketových podlah použijte stále pružný polyakrilátový Tmel na parkety. Po vyzrání tmelu lze spáry přebrousit a lakovat. Vyrábí se v odstínech: bílá, smrk/jasan, bříza, buk, dub, třešeň, teak.


 

Střecha

Pro spojování a tmelení

Přímo na tekoucí okapy svody, střešní tašky

K vyplnění větších spár


 

Izolace – vysoké teploty

K lepení pěnového polystyrenu

Při montáži a opravách kamen, kotlů, a krbů

Veškerá korková, gumová a fíbrová těsnění